Elektrické zámky

 

V06 - UNIVERZÁLNY ELEKTROZÁMOK
Elektrozámok V06 je použiteľný na dverách, vrátach, bránach a bránkach, manuálnych alebo automatických, vnútri aj vonku, a je zameniteľný s elektrozámkami V96. Dodáva sa sériovo so servisnou funkciou, ale jednoduchým odstránením vnútornej súčiastky môže plniť bezpečnostnú funkciu. Vďaka svojim zmenšeným rozmerom a podlahovým dorazom, ktorý je súčasťou balenia, je ideálny pre vertikálnu montáž na úzke stĺpiky. Dá sa však namontovať aj horizontálne s použitím protikusu, ktorý je na objednávku.

Montáž: vertikálna alebo horizontálna

- servisná (štandard): pri elektrickom impulze sa zámok pripraví na otvorenie a resetuje sa až potom, keď bola brána otvorená a znovu zatvorená; je preto vhodný aj na miestach, kde je samozatvárač a/alebo pohony ľubovoľného typu;

- bezpečnostná (voliteľná prostredníctvom ručného odňatia zvláštnej vnútornej súčiastky): k otvoreniu prichádza jedine vtedy, ak je súčasne s elektrickým impulzom vyvinutý manuálny alebo automatický tlak na bránu; preto sa neodporúča jeho použitie na dverách/bránach so samozatváračom a/alebo nevhodnými pohonmi.

Vymeniteľná dvojitá cievka: ktorá rozvádza záťaž rovnomerne a zaručuje dlhodobú spoľahlivosť.

Voltážštandardne 12 V C.A. (na požiadanie 12 V C.C.; 24 V C.A. alebo C.C.)

Krabica: jednoliata zo zinkovanej ocele

Kryt: zo zinkovanej ocele

Otočná západka: z masívnej mosadze, s nylonovou vložkou, vďaka ktorej je zatváranie tichšie.

Vložkadvojitá alebo polovičná profilová cylindrická vložka (na požiadanie bez vložky).

Podlahový doraz: zo zinkovanej ocele, na zabetónovanie do podlahy alebo privarenie k spodnému rámu brány.

Súčasť dodávky: podlahový doraz (art. 9986) zo zinkovanej ocele [pre horizontálnu montáž si vyžiadajte samostatne protikus (art. 7912.117.217) zo zinkovanej ocele], objímka a nylonová zátka a držiak z pasivovanej ocele pre profilovanú cylindrickú vložku a upevňovacie skrutky.

Balenie: v krabici po 1 ks

Na požiadanie:

- pre vertikálnu montáž: protidažďová strieška (art. 9989) zo zinkovanej ocele;

- pre horizontálnu montáž: protidažďová strieška vrátane platne protikusu (art. 9990) zo zinkovanej ocele;

- verzia vo farbe antracitu pre drevené vráta, s nylonovou rukoväťou a štandardným protikusom (art. 1.7918.469) a protidažďová strieška v antracitovej farbe (art. 9990.469)

 

 
 
V09 - ELEKTROZÁMOK PRE POSUVNÉ BRÁNY

Elektrozámok V09 je jediný zámok s vysokou spoľahlivosťou navrhnutý špeciálne pre aplikáciu na vonkajších posuvných bránach, manuálnych alebo automatických. Jeho zvláštny mechanizmus s otočnou skobou toleruje rozpínanie (spôsobené klimatickými zmenami) posuvných brán až do ± 9,6 mm (čo zodpovedá teplotnému rozdielu 100 °C pre bránu dlhú 8 metrov). Môže sa použiť aj na ručných posuvných bránach (namontovaný s dvojitou prechodnou cylindrickou vložkou). Na rozdiel od brán s visiacimi zámkami či reťazami alebo s normálnymi mechanickými zámkami s hákom, V09 ponúka nové a spoľahlivé miery bezpečnosti, je praktický na použitie a esteticky vítaný, nie je napadnuteľný zvonku a nepodlieha korózii spôsobenej klimatickými vplyvmi.

 

Montáž: horizontálna na pevný stĺp posuvnej brány

Trvanie impulzu pre otvorenie: ovládané z elektronickej karty s možnosťou zapojenia na pohon brány

Vymeniteľná cievka

Voltáž: 12 alebo 24 V C.A o C.C. (odporúča sa 24 V)

Krabica: jednoliata zo zinkovanej ocele, prívod káblov zozadu (pre maximálnu ochranu) alebo zboku (po otvorení naznačenej diery).

Kryt: zo zinkovanej ocele, s automatickým bezpečnostným zablokovaním pri zatvorenom zámku.

Západka s otočnou skobouodolná voči násilným úderomchránená otočnými krúžkami z tvrdenej a zinkovanej ocelevložená v oceľových drážkach s chemickou niklovou úpravou "NIPLOY PROCESS", aktivácia pružinami z nehrdzavejúcej ocele.

Vložka: príprava pre profilovú polovložku dĺžky 40 mm (30+10) so západkou DIN alebo univerzálnou (art. 1.772.9 je súčasťou balenia).

Mechanizmus (dodanej polovložky): mosadzné piestiky; mosadzné protipiestiky v tvare "hríba" proti použitiu pakľúča; piestové pružinky z fosforového bronzu.

Protikus: zo zinkovanej ocele, jednoduchá aplikácia vďaka praktickej zarovnávacej šablóne.

Súčasť dodávky: protikus pre horizontálnu montáž (art. 7905.217) zo zinkovanej ocele, protidažďová strieška vrátane platne protikusu zo zinkovanej ocele, elektronická karta s možnosťou zapojenia na bránový pohon, kľúč Torx pre otvorenie/zatvorenie krytu, držiak vložky zo zinkovanej ocele, objímka a nylonová zátka, upevňovacie skrutky.

Balenie: v krabici po 1 ks

Na požiadanie: verzia bez elektronickej karty pre manuálne brány, bez prívodu prúdu

 

 
Back to top
Back to top